راهنمای استفاده از سایت

استفاده از سایت عکس های قدیمی مردم آمل بسیار ساده است و بیشتر کاربران کنونی ایرانی که از دیگر سایت های اینترنتی استفاده می کنند به راحتی می توانند از این سایت استفاده کنند. اما به هر حال، موارد کلی به شرح زیر  برای کمک به کاربران تازه کار تر ، ارائه می شود:

   روش دیدن عکس ها

 • در صفحه اصلی سایت، آخرین بیست عکسی که به تازگی در سایت گذاشته شده است به صورت کوچک شده آورده می شود. برای دیدن هر کدام از این ها در اندازه بزرگ، می توانید روی آنها کلیک کنید.
 • در بالای صفحه اصلی، عکس های آن صفحه به صورت اسلاید شو، نمایش داده می شوند. برای دیدن عکس بعدی و قبلی می توان روی فلش های چپ و راست در این اسلاید شو، با ماوس کلیک کرد. توجه داشته باشید که در حالت اسلاید شو، توضیحات کامل زیرنویس عکس نمایش داده نمی شوند و یا نمی توانید آن عکس را لایک (محبوب) کنید. برای این کار باید روی آن عکس کلیک کنید تا عکس بطور کامل با جزئیات و شرح کامل نمایش داده شود.
 • توجه داشته باشید که برخی از مرورگرها مخصوصا آنها که به عنوان ضد فیلتر استفاده می شوند (مانند وب فریر) نمایشگر اسلاید بالای سایت را نمایش نمی دهند و برای نمایش کامل سایت بهتر است از مرورگر اینترنت اکسپلورر ورژن بالاتر از 8 یا موزیلا یا گوگل کروم استفاده نمایید.
 • برای دیدن تیتر هر کدام از این عکس ها می توانید نشانگر ماوس را روی آن عکس ببرید.
 • در زیر هر عکس ، دسته بندی آن و برچسب موضوعی آن آورده شده است. مثلاً یک عکس ممکن است در دسته بندی دهه چهل خورشیدی و همچنین ییلاق نوا جای گرفته باشد. هنگامی که این عکس را می بینید اگر روی لینک دهه چهل خورشیدی در زیر عکس کلیک کنید، می توانید لیست عکس های دهه چهل خورشیدی را به ترتیب ببینید.
 • زیر هر عکس گزینه لایک یا دوست داشتن عکس وجود دارد و اگر روی آن با ماوس کلیک کنید در حقیقت به این عکس یک رای می دهید و به نوعی آن را محبوب (favorite) خود می دانید. شما با دادن رای کمک می کنید که این عکس بیشتر به دید کاربران دیگر برسد بنابراین اگر از عکسی خوشتان آمد آن را لایک کنید.
 • در زیر هر عکس می توانید توضیح یا نظری را که در باره آن عکس دارید بگذارید. باید توجه داشته باشید که لازم نیست نام و ایمیل خود را وارد کنید اما اگر نام خود را در قسمت مربوطه وارد کنید بهتر است.
 • در زیر هر عکس، شکلک هایی هست که می توانید به وسیله آنها به راحتی، آن عکس را در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و یا توییتر با دوستان دیگرتان به اشتراک بگذارید (share).facebook
 • بهتر است روی عکس ها کلیک کنید تا بتوانید آن را با توضیحات کامل ببینید و همچنین بتوانید به آن لایک بدهید.

   روش گذاشتن نظر یا توضیح خود زیر هر عکس

 • هنگامی که روی یک عکس ، با ماوس کلیک می کنید می توانید در زیر آن ،  توضیح یا نظری را که در باره آن عکس دارید بگذارید. باید توجه داشته باشید که لازم نیست نام و ایمیل خود را وارد کنید اما اگر نام خود را در قسمت مربوطه وارد کنید بهتر است.

   روش اشتراک گذاری عکس ها در فیس بوک

 • در زیر هر عکس، شکلک هایی هست که می توانید به وسیله آنها به راحتی، آن عکس را در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و یا توییتر با دوستان دیگرتان به اشتراک بگذارید (share). facebook

   روش رای مثبت دادن (لایک کردن) عکس ها

 • زیر هر عکس گزینه لایک یا دوست داشتن عکس وجود دارد و اگر روی آن با ماوس کلیک کنید در حقیقت به این عکس یک رای می دهید و به نوعی آن را محبوب (favorite) خود می دانید. شما با دادن رای کمک می کنید که این عکس بیشتر به دید کاربران دیگر برسد بنابراین اگر از عکسی خوشتان آمد آن را لایک کنید.

like2

   روش فرستادن عکس به ما

 • اگر عکس هایتان را اسکن کرده اید و یا از آنها با دقت خوب عکس برداری کرده اید و هم اکنون، فایل دیجیتالی آنها را در اختیار دارید می توانید فایل آنها را از طریق ایمیل به ما mdshahdad@yahoo.com  بفرستید و یا از طریق صفحه فرستادن عکس به سایت ، آن فایل را به سادگی و بدون ایمیل برای ما بفرستید.
 • اگر اصل عکس هایتان را در اختیار دارید می توانید با تماس با ما یا مراجعه حضوری به ما ، آنها را به ما ارائه دهید تا ما در حضور شما آنها را اسکن کرده و اصل آنها را در اختیار شما قرار دهیم.
 • حسن غفوری :  آمل، خیابان شرقی شهرداری، طبقه فوقانی پوشاک برک، عکاسی تکنی کالر.   تلفن و فاکس ۲۲۲۰۸۰۰ (۰۱۲۱)
 • مهدی شهداد :  آمل، خیابان معلم، نبش اباذر دهم، ساختمان پیرا، طبقه دوم، شرکت ماناب انرژی . تلفن ۲۱۵۲۰۹۱  فاکس  ۲۲۵۰۳۰۱ (۰۱۲۱)    mdshahdad@yahoo.com

   روش فرستادن مقالات خود به سایت

 • برای فرستادن مقالات می توانید مانند فرستادن عکس ، از همان مسیرها استفاده نمایید. این سایت می تواند به عنوان یک مرجع برای اطلاعات تاریخی در باره آمل مورد استفاده قرار گیرد و از این رو ما مشتاقانه منتظر مقالاتی هستیم که شما مناسب قراردادن در سایت می بینید.

   روش ارائه یادداشتتان در باره سایت

 • برای ارائه نظر کلی تان در باره سایت می توانید از منوی بالایی سایت، گزینه کتابچه میهمانان را انتخاب نموده و در فرم مربوطه، نظر خود را در باره سایت، برای ما و کاربران دیگر بنویسید.
 • وقتی به یک نمایشگاه عکس و یا یک جشنواره می روید معمولا کتابچه ای در ابتدای ورودی آن به نام کتابچه میهمانان قرار می دهند تا بازدید کنندگان ، نظر خود را در باره چگونگی برگزاری نمایشگاه و یا عکس های نمایش داده شده، در آن به یادگار بنویسند. نظری که شما در باره سایت به عنوان یک بازدید کننده حرفه ای می نویسید به دید همه کاربران دیگر نیز می رسد و از این نظر می تواند بازخورد کار ما را در سطح جامعه نشان دهد.

   روش دادن تبلیغات به سایت

 • برای دادن تبلیغات در سایت می توانید از طریق تلفن و یا ایمیل و یا فرم تماس با ما با ما تماس بگیرید.
 • این سایت، غیرانتفاعی بوده و به منظور حفظ و نگهداری عکس ها و اسناد قدیمی مردم آمل به عنوان یک تاریخ تصویری شهرمان توسط ما راه اندازی شده است.  هزینه ساخت و حفظ سایت از درآمد ناشی از تبلیغات تامین شده و مابقی صرف امور خیریه می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *