دانش آموزان سیکل اول دبیرستان پهلوی آمل – سال ۱۳۱۸ خورشیدی

daneshmand1318 دانش آموزان سیکل اول دبیرستان پهلوی آمل   سال 1318 خورشیدی

دانش آموزان سیکل اول دبیرستان پهلوی آمل (سال ۱۳۱۸ خورشیدی)

با سپاس از جناب آقای منوچهر دانشمند برای انتشار این عکس، در ادامه توضیح ایشان برای این عکس آورده می شود:

یکی از زیباترین عکس های دانش آموزان سیکل اول دبیرستان پهلوی آمل در سال ۱۳۱۸ شمسی در افتتاح ساختمان کنونی.

در سمت چپ ، آقای ورزنده دبیر ورزش ودر سمت راست آقای بطحایی همدانی رئیس دبیرستان . تعداد دانش آموزان ۱۷ نفر در سه کلاس هفتم  و هشتم  و نهم  و در پشت سر مستخدم دبیرستان دیده می شوند.

دونفر نشسته : از راست بطحایی از اهالی همدان وفارغ التحصیل دارالمعلمین دارالفنون تهران ، در سال ۱۳۱۶ شروع معلمی را در آمل انجام دادند  ومدیر دبیرستان پهلوی آمل  و دومی ورزنده از اهالی دامغان و به عنوان دبیر ورزش و شروع کار در ۱۳۱۴ و با خانواده امیر صالحی اسکی ازدواج کرد و آملی شد .
شاگردان ۱۷ نفرند که به ترتیب در سه کلاس سیکل اول دبیرستان را تشکیل می دهند . ودر۱۳۱۴ دو اطاق مسکونی آقای تیمور کیانی واقع در اسپه کلا ی آمل به مدت ۴ سال یعنی در سال ۱۳۱۸ که ساختمان دبیرستان پهلوی آمل ساخته ومورد بهره برداری قرار گرفت به آنجا منتقل میشوند .
جمع شاگردان در سال ۱۳۱۸ به ۱۷ نفر میرسد که در سه کلاس سیکل اول متوسطه مشغول تحصیل بودند .

کامران پاشا می گوید: تاریخ: ۱۳۹۵/۰۸/۲۲ زمان: ۱۵:۵۳

با سلام وعرض ادب واحترام خدمت جناب شهداد وبازماندگان مرحوم غفوری میخواستم بپرسم چرا از زمان رحلت مرحوم غفوری سایتتون دیر به دیر مطلب جدیدی میزاره باورکنید یکی از دلخوشی های ما تو غربت همین سایته
با آرزوی سلامتی برای شماوغران الهی برای زنده یادغفوری

مهدی شهداد می گوید: تاریخ: ۱۳۹۵/۰۸/۲۳ زمان: ۱۳:۴۲

با سلام خدمت شما آقای کامران پاشا
برداشت شما کاملا صحیح است. با سپاس از توجه و پیگیری شما و دیگر همشهریان عزیز باید عرض کنم که آقای غفوری زحمت اصلی و زیادی برای مذاکره ، تبلیغ و جمع آوری عکس ها از مردم می کشیدند و این باعث می شد که عکس های بیشتری به دست ما می رسید. الان تا حد زیادی نیازمند معرفی چهره به چهره ی سایت به عموم مردم توسط شما علاقمندان هستیم تا بتوانیم اسناد قدیمی و عکس های شهرمان را ثبت و منتشر کنیم.
مهدی شهداد ۱۳۹۵/۸/۲۳

ارسال نظر در "دانش آموزان سیکل اول دبیرستان پهلوی آمل – سال ۱۳۱۸ خورشیدی"

(نمایش داده نمی شود)

پربازدیدترین تصاویر

محبوبترین تصاویر